Szczególną uwagę zwracamy na optymalne połączenie PC z analogowym sprzętem audio, tzn głośnikami i wzmacniaczem dla ich wysterowania.

Zaoferowaliśmy dla stereo rozwiązanie z 10 pinowym złączem Intel HD Audio, by podłączyć PC kablami z chinch. Ulepszenie room corretion w Windows  spowodowało, że powstały kolejne rozwiązania. Najnowsza wersja pozwala korzystać w Windows z formatu dźwięku przestrzennego na 4 głośniki, co wypadło bardzo dobrze w testach z podwójną parą aktywnych głośników w klasie hi-fi, które skorygowane zostały z prostą funkcją Windows.

Wierne odtwarzanie muzyki z nagrań dla kina domowego jest trudno uzyskać nawet z drogim sprzętem RTV. Alternatywą są 4 głośniki klasy hi-fi, które DSP w PC optymalnie skonfiguruje dla danego pomieszczenia i uwzględni do tego właściwie specyfikę odtwarzanego materiału. Docelowo sprawdzi się tu cyfrowe połączenie, jak z HDMI, lecz teraz jest jeszcze zbyt prymitywne.

BenOx - Stereo
dla złączy RCA (chinch) lub XLR
 to był strzał w dziesiątkę z grubego kalibru

 Całkowicie pasywny adapter BenOx
zawiera kluczowe elementy
dla analogowego oszlifowania PC
i znajduje zastosowanie w:

Audiophile Music Server

Brodcasted Music PC Reciver

Bar PA Music Server

Disc Jockey PA Music Server

Pozwala budować audiofilski PC z elegancją duńskiego B&O
oraz niezawodnością szwajcarskich magnetofonów ReV
ox i
prostotą w najlepszych tradycjach NAD lub wszechstronnością legendarnych konstrukcji Marantz

Analogowe oszlifowanie PC na potrzeby serwera muzyki dla audiofila to zredukowanie do minimum wszelkich zakłócenia, które mają negatywny wpływ na jakość dźwięku.

Zamontowanie kontaktów w obudowie wymaga właściwej wiedzy, co ograniczało elastyczność serwisu designersko- instalacyjnego. W rozmowach z braćmi Wilner, którzy mają wielopokoleniowe tradycje artystyczne i dzięki sztokholmskiej rzeźbiarce Joannie Troikowicz, która stworzyła wspaniałe działa w betonie, powstała koncepcja adaptera, którego konstrukcja nawiązuje do legendarnych kolumn firmy Rauna of Sweden.

W BenOx są rozwiązania Rauna of Sweden, które zostały przez nas zoptymalizowane w zakresie właściwości mechanicznych, magnetytowych i izotopowych.

Nasza koleżanka Oxana Verneuil jest pasjonatką dobrej muzyki oraz śpiewania w chórze i pilnuje ze swoim sokolim wzrokiem okiem jakości każdego egzemplarza, by dobrze działał w instalacjach dla ekskluzywnych barów i dla nowoczesnych didżejów, czy w audiofilskim odbiorniku stacji internetowych do podłączenie ze sprzętem Hi-Fi.

W audiofilskich testach adaprer BenOx rewelacyjnie się sprawdził z WASAPI w Windows od XP3 po 10 i z różnym oprogramowaniem oraz sprzętem RTV.

We współpracy z Gigabyte przetestowaliśmy ich analogowo oszlifowaną płytę główną z unikalnymi możliwościami konfiguracji, w której ustawiony na 4,8 GHz procesor Intel Core i5 wykazał szczególne właściwości dla odtwarzania zakamarków muzycznych ze srebrnych krążków. W teście korzystaliśmy z Windows 8.1 Prewiev i ustawieniem WASAPI na 32bit/ 195kHz w AIMP 3.51, który jest wydaną z okazji 7-lecia specjalną wersją rozwojową. Potwierdziło się to również z GoldWave.

Szerzej o BenOx i WASAPI w serwisie Google

Do testów otrzymaliśmy również akrylową obudowę Gigabyte, która nie była zmontowana, jak na filmiku, ale jako składanka do samodzielnego montażu w stylu IKEA. Skręcane konstrukcje mają szczególne właściwości, by zapewnić wyjątkową stabilność obudowy audiofilskiego serwera muzyki.

Zainspirowani witryną knajpki na sopockim Monciaku zapraszamy artystów, by z tą obudową realizowali swoje wizje ;-)

Czemu warto połączyć PC z tradycyjnym sprzętem Hi-Fi ?

Najlepszym argumentem jest nagranie powyżej z widowiska taneczno-muzycznego "Dancin" z 1978 roku. 

Nikt nie może już zobaczyć tego na żywo. To niepowtarzalne przeżycie w reżyserii nieżyjącego od lat Boba Fosse, który jest także twórcą filmu Kabaret.

Nie brak z pewnością nowych wystawień i można sobie pojechać do np Nowego Jorku, by je zobaczyć, ale jaką mamy gwarancję, że widowisko będzie tak dobre.

Nagranie można wiernie odtwarzać z PC podłączonego przez BenOx do tradycyjnego zestawu Hi-Fi.

Trzeba pamiętać, że standardowy PC nie powstał na potrzeby muzyki, ale rozwój technologii pozwala teraz odtwarzać nagranie w domu, podobnie jak kiedyś słuchano Hi-Fi. 

Właściwego przeżycia nie zapewnia odtwarzanie tego nagrania z tabletem czy laptopem, gdzie ci wspaniali tancerze wydają się poruszać na innej planecie, a ich cudowne zgranie rytmu i wspaniała technika tańca są mało widoczne.

Utwór "Sing, sing, sing" napisał Benny Goodman, nazywany królem swingu. W hołdzie dla niego Fosse przepięknie wyeksponował w widowisku klarnet.

Te popisy klarnecisty i tancerzy można pewnie zobaczyć w nowszych wersjach widowiska. Lepiej jest jednak potraktować to jako coś nowego, by nie być zawiedzonym.

Piosenkę w oryginale śpiewa Louis Prima, o którym niewiele osób dziś pamięta. Każdy ambitny perkusista zna natomiast ten utwór w wersji Geńka Krupy. Atmosferę jego popisów z Big Band tylko Bob Fosse mógł tak genialnie zaprezentować z tancerzami.

Audiophile Music Server
for owners of both - attractive vinyl records and CDs
as well as good equipment to listen to music

 


I
ntereresujące linki o Audiophile PC

Turn Your Computer into an Audiophile Music Server
The Audiophile's Guide to Streaming Music
Super-Quiet, High Quality Audiophile PC

 Audiophile definition from PC Magazine
Creating an Audiophile Music Server
TNT LiQuid - DIY Audio PC - Part 1
 Help Me Build My Audiophile PC!!
 Build a PC for audiophile use?
What is High Definition Audio
 
Setting up Audiophile PC
 
Audio in the 21st Century
 
Computer Audiophile
 
PC audiophile.ru

Drewnianą obudowę Audiophile PC
w amerykańskim stylu top Hi-Fi

zamawiamy na indywidualne zlecenie w pracowni oprawy obrazów,
która od ponad ćwierć wieku działa przy Monciaku w Sopocie
i zapewnia szeroki wybór materiałów

Oferta 4Studio
 

Audio Pro Solutions
Aktywne kolumny dla studio i domu
COAX; IO; AEON; TRINITY; SUB 15

Oferta 4Performance
i dla atrakcyjnych barów oraz nowoczesnych DJ
Aktywne kolumny i inny sprzęt Box Elektronic,
która z sukcesem od ponad 30 la wytwarza w Sopocie
kompletne systemy nagłaśniające średniej mocy.

 

 

 

 

20-31 sierpnia w Amberexpo zaprezentowaliśmy
Cretive Lab Reference @ Gigabyte G1 Sniper 5


i artystyczny projekt Audiophile PC, z którymi zapraszaliśmy do nawiązania szerszej współpracy przy tworzeniu nowych wizji

Nowych partnerów zapraszaliśmy także do współpracy w ramach działalności
Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego

BenOx @ BienSound PC
zawsze na indywidualne zamówienie

Kontakt z biurem projektu
office (at) soundpc.art.pl

Partnerem dla sprzedaży detalicznej jest
salon Diamond w Sopocie

tel.
58 551 40 84
Opinie klientów o Salonie          Dojazd